ligavasiluna's Blog

augusts 3, 2010

Ikdiena. Mans rīts.

Filed under: Ikdiena — Līga Vasiļūna @ 15:33

Katram rīts sākās pa savam. Citam tie ir noteikti rituāli, citam garastāvokļa vadītas darbības, bet katrs rīts tomēr atšķiras. Pat pedantiskākājam savas dienas kārtības ieverotājam. Bet droši vien visatšķirīgākie tie ir daudzbērnu ģimenēs.  Tomēr caurmērā ir lietas, pie kā pieturos – rīts ir tikai man:D Egojistiski, bet man vajag savu vienpatības laiku.

Parasti ceļos agri. Agrāk nekad nebūtu iedomājusies, ka man patiks celties no rīta agri. Bērnībā ar mokām cēlos slaukt govis. Nē , mūsmājās tās neslauca 4- 5 no rīta:D Pasarg Dievs! Bet ap 8 – 9 man lika celties. Tagad es zinu, ka to varēja arī mierīgi mamma pati izdarīt, bet tie ikdienas darbi uzturēja pie zināmas diciplīnas un kārtības. Bet ai, kā es ienīdu to agro celšanos. No rītiem burkšķēju, modos apmēram stundu, slinki ģerbos dusmodamās:D Arī vēlāk patika ilgi gulēt. Līdz piedzima bērni…

Viņi manu biopulksteni salauza lupatlēveros. Tagad man patīk ilgi neiet gulēt un agri celties.  Ap 4- 5 no rīta. Ne vienmēr, bet lielāko tiesu.  Pamostos, uzlieku sildīties ūdeni kafijai. Uzlieku cepties maizi. Izkarinu izmazgāto veļu pabrienot pa rasaino zāli,

izvingrojos, salieku nomazgātos traukus un tad apsēžos. Ieslēdzu datoru. Izlasu epastus, blogus, draugus, nedraugus….Vienvārdsakot – paklīstu internetā. Izdzeru kafiju un apdomāju, kas steidzamākais jāizdara.

Brokastis ēdam vēlāk, kad jau bērni pamodušies. Pa to laiku būs arī izcepusies maize, kad mazie ēdāji modīsies. Viņi mostās daudz vēlāk, kā es – ap 9- 10 .

Vīrs , ja vien nebūtu jāiet uz darbu – mierīgi nogulētu līdz pusdienlaikam.

Tāpēc mūsmājās katrs rīts ir garāks, kā vakari:D Katram ar saviem rituāliem.

Bet man diena tad pa īstam sākās. Ar mūziku fonā:

Šis rīts bija citādāks. Nez kādēļ dēls negribēja gulēt nakts vidū divreiz piecēlās un gribēja spēlēties. Vienkārši dzivojās, it kā b’tu diena. Pakašķējās, ka nelaiž ārā(vispār jau 3 naktī ārā dikti tumšs) un beigu beigās noplīsa. Ap 5, kad pamodos vēlreiz, lai celtos pati – uzcēlās atkal. Un bij gatavs piedalīties man līdzi visās aktivitātēs. Padarbojāmies kopā, bet beigās man uznāca dusma – mans rīt nolaupīts:D Un puika, neizglējies arī palika kašķīgs, ka gribot vēl gulēt. Aizgāja. Bet sapratu, ka šodien kaut ko radošu darīt nav iekšās. Izcēlu  bērnu mantu kastes izšķirot, sakārtot, notīrīt un izmazgāt. Jāsamazina mantu daudzums. Ar steigu!

5 komentāri »

 1. Saprotu tevi gan par to nolaupīto rītu (jo man šodien nolaupīja veselu dienu! Sasolīja, ka brauks abi ar tēti pie omes, bet omei plānu maiņa, tāpēc man visi mājā!!! Ārprāts kaut kāds, vaine? :D)
  gan par mantu kaudzēm – mēs sadalījām mantas divās daļās un aizfīrējām pusi pie omes – tā nu ir papildu stimuls uz turieni mazajiem braukt – citas rotaļlietas, utt.
  Un kolosāla Imogen Heap dziesma! Jocīgi, man nupat māsa bija ciemā un klausījās viņas albumu no rīta līdz vakaram, bet neko citu, kā depresiju un žāvas, man visas tās 13 dziesmas (bez izņēmuma) neizraisīja! Bet šī ir tāda jestra un melodiska un tiešām varētu palīdzēt no rīta sākt šiverēties!

  Komentārs no Laine — augusts 8, 2010 @ 13:40 | Atbildēt

 2. P.S. Tiiiik kraukšķīga maizīte, ka gribētos iekosties! Gaidu ar nepacietību to maizes aparātu!

  Komentārs no Laine — augusts 8, 2010 @ 13:42 | Atbildēt

  • Driz;) Shodien janosver, citadi taisijos, bet nasataisijos.

   Ja kas, bij nosaciti netalu – Ratiniekos.

   Komentārs no Līga Vasiļūna — augusts 8, 2010 @ 17:28 | Atbildēt

 3. AAAAAARPRAAAAACCCC! un man jau likās, ka es esmu agrāk noskaņota celties, jo ar ir 3 sīkie:)))- es ceļos ap 8…..BET, man liekas vienalga cikos es celtos, pamostos arī bērni…..mans laiks ir tikai no 21:00 visi zem segas un miers!

  Komentārs no Iveta — augusts 26, 2010 @ 15:48 | Atbildēt

 4. Cik smuki tu raksti un, cik smuki taa izskatas tavs riits :). Kur juus tagad dziivojat?

  Komentārs no Dan — augusts 27, 2010 @ 12:53 | Atbildēt


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com.

%d bloggers like this: